Pracownia NeuroEegMed mieści się w Centrum Medycznym RH+ w Niepołomicach przy ulicy Targowej 7a.

Badanie EEG jest cyfrową rejestracją czynności bioelektrycznej mózgu za pomocą niewielkich elektrod umieszczonych na powierzchni skóry głowy. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.  Może być wykonywana w każdym wieku, zarówno u niemowląt jak i ludzi starszych, ponieważ nie niesie za sobą żadnych działań ubocznych. Badanie jest również całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży. Badanie przeprowadzane jest w czuwaniu lub w czasie snu.

Pracownia EEG funkcjonuje od 2007 roku, a zakupiony w 2006 roku  nowoczesny aparat EEG firmy Elmiko, posiada doskonałe parametry techniczne. Szybki zapis danych sprawia, że badanie jest przeprowadzane w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach dla pacjentów.

W kolejnych latach planowane jest rozszerzenie zakresu badań o Biofeedback, videometrię potencjałów wywołanych, wzrokowych, słuchowych i somato-sensorycznych.

Warto nadmienić iż przed erą badań obrazowych, EEG było głównym sposobem diagnozowania pacjentów z chorobami mózgu i poprzedzało bardziej inwazyjne badania takie jak arteriografia czy pneumoencefalografia. Wprowadzenie badań neuroobrazowych ( tomografii komputerowej, a później rezonansu magnetycznego) spowodowało pewne zmniejszenie znaczenia EEG, jednakże nadal odgrywa ono ważną rolę w diagnostyce wielu chorób neurologicznych, a zwłaszcza padaczki, zaburzeń świadomości, zaburzeń toksyczno-metabolicznych, udarów mózgowych, stanów pourazowych, otępień Badanie elektrofizjologiczne (EEG) ocenia czynność bioelektryczną mózgu i pozwala określić jej zaburzenia, natomiast badania neuroobrazowe oceniają zmiany organiczne.
Kiedy należy wykonać badanie EEG?